در راستای اجرای سیاست‌های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد،  دانشگاه تهران با استناد به آئین‌نامه‌های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات وفناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ که جزو ۲۰ درصد برتر دانشگاه تهران یا دانشگاه‌های مشمول این فراخوان باشند، در تمام رشته‌هایی که از طریق آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می‌پذیرد.

ضروری است متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به نشانی  academics.ut.ac.ir – پیشخوان خدمات – ثبت‌نام موردی (لازم به ذکر است در بدو ورود به سامانه از رمز و نام کاربری پیش فرض که توسط سامانه تکمیل می‌شود استفاده شود) – ثبت درخواست – ایجاد شناسه کاربری و رمز عبور – (ورود مجدد با شناسه کاربری و رمز عبور شخصی) انتخاب گزینه داوطلبان کارشناسی ارشد استعداد درخشان و عنوان پذیرش ا ز تاریخ ۱۱ تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲ اقدام کنند.

درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده‌ای بررسی می‌شود که در ثبت‌نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود است.

همچنین لیست رشته / گرایش‌های مورد پذیرش در سامانه ثبت‌نام اینترنتی قابل مشاهده است.

هر داوطلب تنها یک مرتبه و در یک رشته می‌تواند در سامانه ثبت نام الکترونیکی کند.

در فرم تقاضای پیوست داوطلبان می‌توانند اولویت‌های بعدی را از بین گرایش‌های رشته و اولویت اول (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک دانشکده یا مرکز و‬ مؤسسه انتخاب و ثبت کنند.

متقاضیان ملزم به ارائه گواهی رتبه قید شده در رشته تحصیلی (نه در گرایش) و آخرین کارنامه تحصیلی (تا پایان ترم ششم) با تأیید دانشگاه ذیربط و بارگذاری آن در سامانه ثبت نام الکترونیکی با شرایط مندرج در نمونه فرم هستند.

فرم گواهی پیوست صرفاً یک نمونه است و داوطلبان مجاز به تکمیل آن نیستند. (گواهی باید با متن فرمت فوق در سربرگ دانشگاه محل تحصیل با مهر-‏ امضا – تاریخ و شماره تهیه و بارگذاری شود.)

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آئین‌نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی‌ارشد مجاز نیست.

مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌نام الکترونیکی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد. لذا تمام متقاضیان ملزم به ثبت‌نام در بازه زمانی اعلامی هستند.

ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نیست.

در صورت وجود هر گونه نقص مدرک، درخواست‌های متقاضیان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. لذا متقاضیان گرامی در ارائه مدارک مورد نیاز حداکثر دقت را لحاظ کنند.

اسامی پذیرفته‌شدگان اولیه پس از بررسی در موعد مقرر از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه اعلام خواهد شد.

بدیهی است اعلام نتایج اوّلیه هیچ گونه حقّی برای داوطلبان ایجاد نکرده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.

شناسه کاربری و گذرواژه خود را که در سامانه تعریف کرده‌اید، برای تکمیل ثبت نام و اعلام نتایج یادداشت کنید.

گواهی ثبت‌نام و تاییدیه آن به صورت پیش فرض در سامانه است و ضرورتی به اخذ آن نیست.

در ثبت‌نام الکترونیکی سهمیه ورود شما از طریق آزمون کارشناسی مدنظر است.

در فرم ثبت‌نام الکترونیکی در سامانه جامع، نیازی به تکمیل شماره مجوز نیست و عدم ثبت آن مشکلی در روند ثبت نام ایجاد نمی‌کند.

در فرآیند ثبت نام الکترونیکی الزامی به تکمیل مشخصات دوره تحصیلی دیپلم و ارسال رزومه پژوهشی نیست.

خواهشمند است از مراجعه حضوری جداً خودداری شود. در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام، برای پاسخگویی سؤالات احتمالی درباره شیوه‌نامه به آدرس ایمیل Talent@ut.ac.ir و یا در روزهای کاری از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵ با شماره تلفن ۶۱۱۱۳۲۰۵ دفتر استعداد درخشان دانشگاه و مشکلات فنی و سیستمی را با سامانه پشتیانی خدمات فناوری اطلاعات میز خدمت الکترونیک به نشانیsd.ut.ac.ir پیگیری کنید.

 

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانیبافت شناسیآزمایشگاه بیوتکنولوژیآزمایشگاه پاتولوژیآزمایشگاه ژنتیکاسانس گیری جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.