اخبار

چگونه ثبت درخواست همیار دانشجو را انجام دهیم؟

از جمله فرآیندهای اداره دانشجویان داخل، ثبت درخواست همیار دانشجو است. متقاضی قبلا در پورتال سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) ثبت‌نام کرده و نام کاربری و رمز عبور دریافت کرده است و پس از ورود به پورتال درخواست فوق را از سربرگ خدمات، بخش امور دانشجویان داخل، گزینه همیار دانشجو را انتخاب و اقدام به ثبت درخواست می‌کند چنانچه دانشگاه مورد نظر در لیست دانشگاه‌های تعریف شده در سامانه نباشد پیغام اخطار تصویر۳ نمایش داده می‌شود.

پس از ثبت درخواست و دریافت کد پیگیری توسط متقاضیانی که امکان مشاهده و ثبت این درخواست را دارند، درخواست توسط کارشناس مسؤول همیاران دانشجو هر دانشگاه، بررسی می شود و در صورت تائید یا عدم تائید درخواست‌ها، وضعیت فرایند در پورتال به “خاتمه یافته ” تغییر پیدا خواهد کرد و متن مناسب در بخش توضیحات به متقاضی نمایش داده خواهد شد.

سپس دانشجو با خواندن قوانین مربوطه و انتخاب گزینه “با قوانین گفته شده “موافق هستم” و دکمه بعدی به فرم درخواست همیار دانشجو نمایش دادهم ی‌شود. (تصویر ۴)

سپس اطلاعات متقاضی بر اساس کد ملی، از درگاه وزارت علوم فراخوانی شده و به صورت غیر فعال به کاربر نمایش داده می‌شود و زمینه‌های مورد درخواست پیشنهادی خود را انتخاب کنید و سایر اطلاعات به صورت اختیاری تکمیل خواهد شد. با انتخاب هر checkBox باید پیوست مربوط به آن بخش بارگذاری شود.

پس از تکمیل اطلاعات و پاسخ به سوال امنیتی بر روی دکمه “ثبت و ارسال و دریافت کد پیگیری” کلیک کنید. 

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت و ارسال و دریافت کد پیگیری، در صورت خالی بودن فیلد‌های اجباری و یا وجود مغایرت، با پیغامی در بالای صفحه مواجه می‌شوید که در این حالت سیستم از ثبت درخواست جلوگیری می‌کند. در صورت موفقیت آمیز بودن ثبت، سیستم کد پیگیری و پیغام ثبت موفقیت آمیز را در اختیار شما قرار می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن