اخبار

ارزشیابی عادلانه و اعتراض دانشجویان به نمره از حرف تا عمل

بسیاری از دانشجویان به‌ویژه دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی به نحوه برگزاری آزمون‌ها، نمرات و عدم پاسخگویی اساتید به دانشجویان معترض هستند.

بسیاری از دانشجویان به‌ویژه دانشجویان علوم پزشکی شهید بهشتی به نحوه برگزاری آزمون‌ها، نمرات و عدم پاسخگویی اساتید به دانشجویان اعتراض دارند.

یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: اساتید دانشکده علوم تغذیه و صنایع غذایی این ترم کمر به نابودی معدل دانشجویان بستند!

 وی ادامه داد: نوع درس دادن و برگزاری امتحانات و نمره دادن اساتید غیرقابل‌دفاع و افتضاح بود حتی برای آنها دانشجویان ارزش نداشتند که به اعتراض آن‌ها پاسخ داده شود!

حق برخورداری از ارزشیابی عادلانه و اعتراض به نمره

این در حالی است که مدرس هر درس موظف است گزارش نمره دانشجویان را ظرف مدت ۱۰ روز از تاریخ برگزاری امتحان نیمسال آن درس با آموزش واحد مربوطه اعلام کند.

 دانشجویانی که تقاضای تجدیدنظر و ارزیابی نمره داشته باشند، می‌توانند ظرف یک هفته از تاریخ اعلام نمره تقاضای تجدیدنظر کتبی خود را به آموزش واحد مربوطه اعلام کنند.

همچنین مدرس نیز موظف است، ظرف مدت یک هفته از تاریخ دریافت تقاضای تجدیدنظر دانشجویان به اعتراضات رسیدگی و اشتباهات احتمالی را برطرف و نمرات قطعی را به آموزش واحد مربوطه اعلام کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن