اخبار

افزایش پذیرش برای رشته پزشکی به ۱۱۵۲۰ نفر

آقای ابوالفضل باقری فرد در ارتباط تلفنی با شبکه خبر از اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در کنکور امسال خبر داد و افزود: در این مصوبه جدول‌هایی هستند که تعداد افزایش ظرفیت و پذیرش نهایی هر سال در رشته پزشکی و دندانپزشکی مشخص شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته طبق جدول باید ۹۶۰۰ نفر دانشجوی پزشکی پذیرش می‌شد که این تعداد به ده هزار و ۲۶۲ نفر رسید و دلیل این موضوع هم که سازمان سنجش اعلام کرد به جهت محدودیت‌هایی است که دارند.

آقای باقری فرد، تشابه نمرات افراد را دلیل این محدودیت سازمان سنجش دانست و گفت: وزارت بهداشت پذیرفت که حتی بیشتر از جدول نیز پذیرش کنیم.

وی تصریح کرد: در رشته دندانپزشکی هم به همین صورت بود طبق جدولی که برای افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی مشخص شده است در پایان سال ۱۴۰۲ باید تعداد پذیرش این دانشجویان، ۲۲۱۹ نفر باشد در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۲۵۹ دانشجوی دندانپزشکی بوده است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: وزارت بهداشت در اعمال قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی از جدول هم جلوتر بوده است.

آقای باقری فرد اضافه کرد: امسال هم به شورای عالی انقلاب فرهنگی و سازمان سنجش اعلام کردیم که فصل الخطاب جدول نهایی شورای انقلاب فرهنگی است.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن