اخبار

افزایش ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس عدالت آموزشی شهریه‌ها در دانشگاه آزاد تابعی از رشته محل است، گفت: براین اساس متوسط افزایش شهریه در سال جدید بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بوده است.

محمدمهدی طهرانچی در حاشیه نشست اساتید دانشگاه‌های استان تهران، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان سنجش اسامی دانشجویان جدیدالورود را اعلام نکرده است به همین دلیل دو بازه زمانی برای آغاز سال تحصیلی داریم به طوری که دانشجویانی که کلاس‌های افرادی که هفته گذشته ثبت نام خود را انجام داده‌اند از این هفته آغاز می‌شود و در هفته آینده موعد حذف و اضافه آنها خواهد بود.

وی با ارائه توضیحاتی درباره شهریه دانشگاه آزاد نیز گفت: میزان افزایش شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در سال جاری با میزان افزایش شهریه در سال گذشته برابر بوده و بالاتر نرفته است، براساس جدول شهریه دانشگاه آزاد شهریه واحدها و کد رشته محل‌ها با یکدیگر متفاوت است یعنی دانشگاه آزاد که بیش از ۱۸ نوع واحد دانشگاهی دارد با شهریه‌های متفاوتی براساس واحد و رشته محل روبرو می‌شود به عنوان مثال رشته تاریخ با رشته حقوق مساوی نیست و این طور نیست همه رشته‌های علوم انسانی یک شهریه داشته باشند.

طهرانچی با بیان اینکه براساس عدالت آموزشی شهریه‌ها در دانشگاه آزاد تابعی از رشته محل است، تصریح کرد: براین اساس متوسط افزایش شهریه در سال جدید بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بوده است. یعنی از افزایش پنج درصدی در برخی از واحدهای دانشگاهی شروع شده تا واحدهایی مانند تهران مرکز و علوم تحقیقات که افزایش شهریه‌ها در آن بیشتر بوده است.

طهرانچی گفت: سال گذشته به دلیل اینکه دولت در مهرماه حقوق کارکنان را دوباره افزایش داد ما نیز مجبور شدیم افزایش شهریه‌ای را برای افزایش حقوق کارکنان و اساتید داشته باشیم که امسال این موضوع اتفاق نمی‌افتد.

وی افزود: هر دانشجویی که درخواست تخفیف داشته باشد تخفیف آن در ازای کار دانشجویی خواهد بود که در فضای دانشگاه برای وی تعریف می‌شود. سال گذشته حدود ۹۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه کردیم که دانشگاه امسال با تعریف کارهای دانشجویی هزینه مربوطه در این بخش را افزایش می‌دهد.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن