اخبار

داوطلبان کنکور مراقب نقشه‌های کلاهبرداران باشند

به گزارش هیستوژنوتک، مختار کاظم‌زاده ضمن هشدار به کلاهبرداران و متخلفین در آزمون سراسری، اظهار کرد: هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها و داوطلبین، نقشه‌های سوداگران و کلاهبرداران را خنثی خواهد کرد.

وی افزود: اخیراً طبق بررسی و گزارش‌های به دست آمده برخی از کلاهبرداران فضای مجازی و سوداگران آزمون سراسری با ادعای ارسال نفر شرکت‌کننده جایگزین در آزمون کنکور سراسری به روش گریم صورت و غیره، سعی در اغفال و جلب اعتماد و اخاذی از خانواده‌ها و داوطلبین را دارند این در حالی است که تمامی اقدامات لازم برای احراز هویّت شرکت‌کنندگان در کنکور پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

مدیر‌کل حراست و حفاظت آزمون‌ها با اشاره به قوانین مصوب از جمله قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری، گفت: هرگونه تخلف در این زمینه نتایج جبران‌ناپذیری برای داوطلبان متخلف به دنبال خواهد داشت و این نوع اقدامات و نظایر اینچنین طبق مفاد مواد ۱۱۳ و ۵۲۳ قانون مجازات اسلامی از مصادیق کلاهبرداری و جعل هویّت بوده و اشد مجازات را در پی خواهد داشت و طبق مفاد مواد ۵۳۲ و ۵۳۶ تعزیرات قانون مجازات اسلامی با آن برخورد خواهد شد. همچنین متخلفین طبق مفاد مواد ۵، ۶، ۷ و ۸ قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون‌های سراسری، مجازات خواهند شد.

وی ادامه داد: دستگاه‌های امنیّتی، اطلاعاتی و انتظامی به خانواده‌ها و داوطلبین عزیز توصیه کرده‌اند که تمامی حرکات و فعالیت‌های کلاهبرداران و سوداگران در فضای حقیقی و مجازی تحت کنترل بوده و رصد و پایش می‌شود و هرگونه همکاری داوطلبین، قبول‌شدگان سال‌های قبل کنکور و سایر دانشجویان دانشگاه‌ها در زمینه این تخلفات باعث بروز لطمه و ایجاد صدمات جبران ناپذیر در مسیر زندگی متخلفین خواهد شد.

کاظم‌زاده ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبین تأکید کرد: با هوشیاری و آگاهی خانواده‌ها و داوطلبان، نقشه‌های سوداگران و کلاهبرداران خنثی خواهد شد.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن