اخبار

روند درخواست و صدور معافیت تحصیلی در سامانه سخا

تمامی دانشجویان ورودی جدید دانشگاه آزاد اسلامی که مشمول نظام وظیفه هستند باید هنگام ثبت‌نام با مراجعه به سامانه سخا اقدام به اخذ معافیت تحصیلی دانشجویی کنند. در صورت عدم دریافت معافیت تحصیلی دانشجویی مقطع جدید، عواقبی نظیر بسته شدن امکان انتخاب، محرومیت از امتحانات یا اخراج تحصیلی می‌تواند در انتظار دانشجو باشد و متعاقب آن مشمول غایب حساب شده و اضافه خدمت لحاظ خواهد شد.

برای ثبت‌نام در دانشگاه معافیت دانش‌آموزی یا معافیت دانشجویی مقطع قبلی اعتبار ندارد. 

روند درخواست و صدور معافیت تحصیلی سامانه سخا

 با ورود به سایت ir.epolice.www گزینه «خدمات اینترنتی وظیفه عمومی» را انتخاب کنید یا عبارت «سامانه سخا» را در مرورگر جستجو کنید تا به سامانه وارد شوید. سپس نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. نام کاربری کد ملی شما و رمز عبور هم کد سخا است. چنانچه کد سخای خود را ندارید، گزینه فراموشی رمز عبور را انتخاب کنید تا پیامک شود. در صورت بروز مشکل به پلیس۱۰+ مراجعه کنید.

پس از ورود در سمت راست گزینه «وظیفه عمومی» را انتخاب و سپس گزینه «درخواست معافیت تحصیلی داخلی« را انتخاب کنید.

در ادامه باید اطالعات فردی مانند نام، نام خانوادگی و نشانی تکمیل و سپس اطلاعات محل تحصیل جدید شامل دانشگاه، دانشکده، مقطع و رشته تحصیلی و تاریخ شروع تحصیل وارد شود. در انتها ثبت یا تایید نهایی را کلیک کنید.

اطلاعات باید دقیق و صحیح وارد شوند، درغیر این صورت درخواست عودت می‌شود.

مهم: برای انتخاب دانشکده کد مربوطه را از جدول ذیل وارد بخش موردنظر شوید.

در انتها بعد از پرداخت کارمزد خدمات، درخواست معافیت ثبت می‌شود. درخواست پس از ۲۴ ساعت ابتدا از سوی سازمان وظیفه و سپس از سوی دانشگاه بررسی شده و در صورت تایید صدور معافیت برای شما انجام خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن