اخبار

سن ورود به دانشگاه فرهنگیان تغییر کرد

محمود امانی طهرانی با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: آیین‌نامه «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری» در ۵ ماده و ۸ تبصره به تصویب این شورا رسید که شامل شرایط و شایستگی‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان است.

وی با اشاره به اینکه این مصوبه برای داوطلبان ورود به آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ اعمال می‌شود، تاکید کرد: داشتن حداکثر ۲۲ سال تمام (در سال۱۴۰۳)، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر و… از جمله مهم ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به شرایط اختصاصی داوطلبان برای ورود به آموزش وپرورش گفت: سهم تاثیر سوابق تحصیلی، تراز نمره علمی حداقل ۷۰۰۰ در زیرگروه‌های آزمایشی مربوط در آزمون سراسری، کسب امتیاز تعیین شده در مصاحبه، تعیین وضعیت اشتغال و تحصیل، داشتن شرایط و شایستگی‌های حرفه معلمی و… از جمله شرایط اختصاصی برای جذب در آموزش و پرورش است.

قابل ذکر است؛ اعلام ۲۲ سال به عنوان حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان در شرایطی است که پیش از این و در سال ۹۹، شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش مصوب کرده بود تا حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال باشد و این موضوع به داوطلبان اطلاع‌رسانی شده بود اما هم‌اکنون با تغییر دولت و وزرا، مصوبات قبلی بایگانی شده و مجدد سن ورود به دانشگاه فرهنگیان به ۲۲ سال کاهش یافته است.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن