اخبار

شرایط واگذاری خوابگاه مجردی دانشجویان جدید‌الورود

اداره خوابگاه‌ها شرایط واگذاری خوابگاه مجردی به دانشجویان جدید‌الورود دوره روزانه مقطع دکتری را اعلام کرد.

اداره خوابگاه‌ها شرایط واگذاری خوابگاه مجردی به دانشجویان جدید‌الورود وزارت علوم دوره روزانه مقطع دکتری را اعلام کرد.

با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاهی در پردیس مرکزی دانشگاه، دانشکده کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی شهرستان نور، واگذاری خوابگاه مجردی به متقاضیان واجد شرایط  به صورت تدریجی، در طول نیم‌سال‌های اول و دوم و متناسب با ظرفیت‌های خالی، خواهد بود. لذا تمام متقاضیان محترم خوابگاه مجردی دوره روزانه لازم است با در نظر داشتن موارد ذیل، در تاریخ‌هایی که در ادامه اعلام می‌شود، به سامانه گلستان مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم‌های تقاضای خوابگاه خود اقدام کنند.

مدیریت دانشجویی دانشگاه بعد از دریافت تقاضاها، نسبت به اولویت‌بندی و اختصاص خوابگاه اقدام و نتیجه (خوابگاه و اتاق اختصاص یافته) را به صورت سیستمی به اطلاع دانشجویان محترم خواهد رساند. لازم به ذکر است دانشجویان برای تقاضا و تعیین خوابگاه و اتاق، به هیچ وجه نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

بخش یک

 ثبت‌نام غیرحضوری خوابگاه دانشجویان دکتری وزارت علوم از ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ تا ۱۶ شهریور ۱۴۰۲ در سامانه گلستان انجام می‌شود.

تمام مراحل مربوط به ثبت‌‌نام غیرحضوری، تقاضای خوابگاه و استعداد درخشان از طریق سامانه جامع گلستان انجام می‌شود و چگونگی ورود به سامانه گلستان به واسطه شناسه کاربری و رمز عبور در راهنمای تصویری ثبت‌نام غیرحضوری اعلام شده است، لذا خواهشمند است قبل از شروع به کار، تمام راهنماهای مربوط به سیستم گلستان را با دقت مطالعه کنند.

دانشجویانی که به هر دلیلی بعد از مهلت مجاز، درخواست خوابگاه خود را ارائه کنند، در انتهای لیست متقاضیان خوابگاه قرار خواهند گرفت.

 حداکثر مهلت استفاده از خوابگاه در صورت وجود شرایط اسکان برای مقطع کارشناسی ارشد پایان ترم چهارم تحصیلی و برای مقطع دکتری پایان ترم هشتم تحصیلی است و قابل تمدید نخواهد بود.

دانشگاه تربیت مدرس فاقد خوابگاه متأهلی است و متقاضیان واجد شرایط، می‌توانند مطابق ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارتین درخواست کمک ودیعه مسکن کنند.

مدارک لازم جهت آپلود در سامانه گلستان

برای تکمیل مراحل درخواست خوابگاه در سامانه گلستان مستنداتی که در ذیل ذکر می‌شود را از قبل اسکن کرده و در زمان تکمیل پرونده الکترونیکی پیوست کنید.

 توصیه می‌شود دانشجویان عزیز بارگذاری مدارک در سامانه گلستان را ترجیحاً در روزهای اول ثبت‌نام انجام دهند تا در صورت وجود ایراد در مدارک، فرصت تصحیح و بارگذاری مجدد مدارک صحیح را داشته باشند.

لیست مدارک ضروری برای آپلود در سامانه گلستان

سند تعهد محضری (بارگذاری این سند صرفا برای دانشجویان وزرات بهداشت متقاضی خوابگاه مجردی ضروری است.

 سند تعهد محضری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت

تذکر: برای ضامن بازنشسته (غیرنظامی) گواهی کسر از حقوق با عنوان: صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی الزامی است.
 
لیست مدارک غیرضروری اما امتیازآور

دانشجویان در صورت داشتن هر یک از گواهی‌های ذیل نیز (با توجه به لحاظ شدن امتیاز آن در تخصیص خوابگاه) می‌توانند آن را در سیستم گلستان بارگذاری کنند:

 گواهی ثبت اختراع از سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران
 گواهی اشتغال به کار (دولتی رسمی، دولتی پیمانی و دولتی قراردادی)
گواهی نویسنده پایان‌نامه برتر دانشجویی
 گواهی نویسنده کتاب برتر سال دانشجویی
گواهی تألیف کتاب، ترجمه کتاب و پذیرش یا چاپ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی معتبر داخلی یا خارجی و ارائه و پذیرش مقاله در همایش‌های خارجی و داخلی
گواهی معدل موثر در پذیرش (معدل ۱۷به بالا)
گواهی کسب رتبه اول تا سوم در تیم‌های ملی یا دانشگاهی در مقاطع قبل
گواهی خانواده شهید، فرزند شهید، رزمنده، آزاده، فرزند آزاده، جانباز و یا فرزند جانباز
گواهی فوت پدر
گواهی سرپرست خانوار
گواهی مربوط به هر گونه معلولیت یا نقص عضو
 هر گونه گواهی مربوط به داشتن بیماری خاص
گواهی کمیته امداد یا سازمان بهزیستی

استعدادهای درخشان:
دانشجویانی که مشمول آیین‌نامه استعداد درخشان هستند و متقاضی خوابگاه مجردی خواهران و برادران هستند، توجه داشته باشند که اگر مدارک مرتبط با آیین‌نامه مذکور را در بخش مرتبط  با استعدادهای درخشان سامانه گلستان آپلود کنند و این مدارک پیش از تخصیص خوابگاه، توسط دفتر استعدادهای درخشان تایید شود، حداکثر امتیاز خوابگاهی را کسب خواهند کرد.

مراحل تکمیل و ثبت درخواست خوابگاه در سیستم جامع گلستان
چنانچه دانشجو متقاضی خوابگاه باشد لازم است پس از ورود به فرم پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود و انجام مراحل مربوط به آموزش برای درخواست خوابگاه به شرح ذیل اقدام کند:
در مرحله تقاضای خوابگاه از مراحل پذیرش، اقدام به ثبت تقاضای خوابگاه خود کند.
 پس از ثبت تقاضای خوابگاه، مرحله عملیات درخواست خوابگاه به مراحل پذیرش غیرحضوری اضافه می‌شود.
 با انتخاب این مرحله، دانشجو وارد صفحه عملیات درخواست خوابگاه در ترم ورود دانشجو می‌شود.
 در این صفحه، سه مرحله به شرح ذیل رویت می‌شود:
 
مرحله اطلاعات خوابگاهی دانشجو
در این مرحله دانشجو باید نسبت به تکمیل و تایید صحت اطلاعات خود اقدام کنید.
 دانشجو پس از تکمیل اطلاعات مورد درخواست در فرم، باید به فیلد: ‘اطلاعات فوق مورد تایید اینجانب است’ پاسخ مثبت بدهد.
سپس دکمه اعمال تغییرات در پایین صفحه را کلیک کند.
 با زدن دکمه اعمال تغییرات این پیغام به دانشجو نمایش داده می شود: کد۴ : اطلاعات خوابگاهی شما توسط مدیریت تایید نشده یا تایید آن امکان پذیر نیست. لطفا وضعیت خود را تا زمان تایید اطلاعات توسط مدیریت پیگیری کنید.
– دانشجو بعد از مشاهده این پیغام  باید با زدن دکمه بازگشت به صفحه قبلی بازگردد و مرحله درخواست خوابگاه را انتخاب کند.
 
مرحله درخواست خوابگاه
در این مرحله دانشجو نخست باید مقررات عمومی خوابگاه را مطالعه و سپس با انتخاب آیتم اینجانب با مطالعه کامل و قبول کلیه شرایط فوق، خود را متعهد به رعایت آن می دانم نسبت به رعایت مقررات خوابگاه متعهد ‌شود.
 سپس عبارت ‘اینجانب متقاضی خوابگاه برای نیمسال اول تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ هستم’ را انتخاب کند.
سپس بر روی کلید ‘اعمال تغییرات’ در انتهای صفحه کلیک کند.
تذکر ۱: در صورت نزدن کلید اعمال تغییرات تغییرات انجام داده شده در فرم ثبت نهایی نخواهد شد.
با زدن دکمه اعمال تغییرات این پیغام به دانشجو نمایش داده می شود: ‘کد۴ : اطلاعات خوابگاهی شما توسط مدیریت تایید نشده یا تایید آن امکان پذیر نیست. لطفا وضعیت خود را تا زمان تایید اطلاعات توسط مدیریت پیگیری کنید.
بعد از مشاهده این پیغام  دانشجو باید با زدن دکمه بازگشت به صفحه قبلی بازگردد و مرحله ارسال مدارک را انتخاب کند.
تذکر ۲: دانشجویانی که در مشاهده کامل این صفحه دچار مشکل هستند، برای رفع مشکل باید از مرورگر اینترنت اکسپلورر به روز شده (update) نسخه ۹ به بالا برای اتصال به سیستم گلستان استفاده کنید.
 
مرحله ارسال فایل مدارک
– در این مرحله دانشجو باید مدارک اجباری و اختیاری مورد نیاز را ارسال کند.
تذکر ۱: حجم مدارک باید بین ۱۲۰KB تا ۲۵۰KB و وضوح ان از ۱۲۰dpi تا ۱۵۰dpi باشد.
تذکر ۲: فرمت مدارک باید jpg باشد.
تذکر ۳: در هر مورد مدرک بارگذاری شده نباید بیشتر از یک صفحه باشد.
پس از بارگذاری مدارک، دانشجو با زدن کلید بازگشت، به صفحه ‘پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود’ بازگشته و مراحل ثبت‌نام آموزشی را ادامه می‌دهد.

 از طریق لینک وضعیت مدارک درخواست خوابگاه در صفحه پذیرش غیرحضوری دانشجویان جدید‌الورود، دانشجو می‌تواند از آخرین وضعیت مدارک بارگذاری شده خود در سیستم جامع گلستان مطلع شود.
 پس از چاپ گواهی پذیرش غیرحضوری امکان اعمال هر گونه تغییر در فرم‌های سیستم از دانشجو سلب خواهد شد.


 دانشجویان توجه داشته باشند که فقط در زمان مجاز ثبت‌نام غیرحضوری که از سوی آموزش اعلام می‌شود مجاز به ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان هستند و عواقب تأخیر در ثبت درخواست خوابگاه بر عهده دانشجو خواهد بود.
برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با ثبت درخواست خوابگاه در سیستم گلستان در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل (۸ تا۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ تا ۱۵) با شماره تلفن۸۲۸۸۳۱۷۶ (دختران) یا ۸۲۸۸۳۲۸۵ (پسران) تماس بگیرید.
برای دریافت پاسخ سوالات مرتبط با سند تعهد محضری در ساعات اداری روزهای غیرتعطیل (۸ تا ۱۲:۳۰ و ۱۳:۳۰ تا ۱۵) با شماره تلفن  ۸۲۸۸۵۰۸۵ (وزارت علوم)، ۸۲۸۸۴۰۳۲ (وزارت بهداشت) تماس بگیرید.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن