اخبار

لزوم بازنگری در تعهدات علوم پایه پزشکی

دکتر ابوالفضل باقری فرد در مراسم تقدیر از فرهیختگان و نخبگان رشته های علوم پایه با بیان اینکه علوم پایه جایگاه بسیار ارزنده‌ای در حوزه پزشکی دارد و همکاری علوم پایه و بالینی باعث شکوفایی رشته‌های پزشکی شده است، عنوان کرد: کسب افتخار در حوزه پزشکی حاصل زحمات اساتید و تعامل علوم پایه با رشته های بالینی است.

باقری‌فرد با اشاره به اینکه بحث فناوری‌ها در علوم پایه باید از طریق اعضای هیات علمی پیگیری شود، افزود: در مسیر جذب و ارتقای اعضای هیات علمی باید به حوزه فناوری و پژوهش و مشارکت فعال اساتید در این زمینه توجه شود.

وی بیان کرد: آموزش ها ی ارائه شده و ساماندهی رشته ها باید براساس نیاز کشور انجام شود و آیین نامه‌ها هم بر حسب شرایط مورد بازنگری قرار گیرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: بیش از هزار نفر از بهترین های حوزه علوم پایه در ۸۰ گروه بورد حضور دارند که لازم است برخی تعهدات در علوم پایه بر اساس نیاز مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه علوم پایه از اصلاح آیین نامه بورس خبر داد و خاطر نشان کرد: نوسازی ناوگان تجهیزات آزمایشگاهی علوم پایه در دست پیگیری است.

باقری فرد با اشاره به اصلاح قانون پرداخت حقوق اساتید علوم پایه غیر پزشکی، افزود: اعضای هیات علمی، نخبگان و سرمایه های کشور هستند و باید در نگه داشت آنها، تلاش شود.

مراسم تقدیر از اساتید فرهیخته و دانشجویان نخبه رشته های علوم پایه، در سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن