اخبار

کلید نهایی آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ منتشر شد

آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۴ و ۵ خرداد در چهار نوبت صبح و بعد از ظهر در ۳۵ حوزه در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و حضور ۶۹ هزار داوطلب برگزار شده است.

پس از برگزاری آزمون؛ کلید اولیه سوالات در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد و داوطلبان فرصت داشتند که اعتراضات به سوالات را به صورت اینترنتی ارسال کنند.

کلید نهایی ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۲ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام می شود.

کارنامه علمی و مرحله انتخاب رشته محل آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ اواخر نیمه اول تیر ماه منتشر می‌شود. اسامی نهایی پذیرفته شدگان به همراه کارنامه نهایی نیمه اول شهریور ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد.

همچنین مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرده است پیرو درخواست برخی از داوطلبان و دانشگاه‌های علوم پزشکی مبنی بر عدم ثبت نام تعدادی از واجدین شرایط استفاده از آئین نامه استعداد درخشان مطابق بند ١٣ دفترچه راهنمای ثبت نام (صفحات ۱۶ تا ۱۸)، فرصت ثبت نام یا ویرایش سهمیه استعداد درخشان امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد.

افرادی که ثبت نام این مرحله را انجام ندهند، امکان استفاده از این سهمیه را از دست خواهند داد و متعاقباً اقدامی میسر نخواهد شد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز از ۳ تا ۴ تیرماه ۱۴۰۲ نسبت به معرفی متقاضیان به مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام خواهند کرد.

همچنین برخی از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ که نیاز به تغییر سهمیه از آزاد به رزمندگان یا بالعکس و همچنین تصحیح کد ایثار دارند باید تا پایان امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام کنند.

بسیار مهم: سهمیه (آزاد یا رزمندگان و ایثارگران) مورد درخواست داوطلب بر اساس فرم ثبت نام آزمون و ویرایش این مرحله، به هنگام دریافت کارنامه علمی، در کارنامه علمی درج خواهد شد.

پرسنل رسمی نیروی انتظامی واجد شرایط متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیه الله و ارتش، می‌توانند تا امروز ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی با وارد کردن کد رهگیری نسبت به تصحیح گزینه مربوطه و ارسال حکم کارگزینی خود اقدام کنند و افراد غیر مجاز نیز نسبت به حذف آن اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن