پایان نامه های بافت شناسی و پاتولوژیپیشنهاد موضوع مقالات پایان نامه های زیست شناسیمطالب علمی

بررسی واکنش های درمانی و تغییرات پاسخ ایمنی پس از پیوند سلولی در بیماری قلبی مدل MI

انفارکتوس میوکارد (MI) یکی از علل اصلی مرگ و میر و یک بار عمده اجتماعی و اقتصادی است. انفارکتوس میوکارد معمولاً نقطه اوج یک فرآیند طولانی و پیچیده است که تشکیل یک ترومبوز انسدادی در داخل یکی از شریان های کرونری منجر به ایسکمی قلبی و انفارکتوس می شود.

انفارکتوس میوکارد معمولاً زمانی رخ می­ دهد که پلاک پاره شده یا فرسایش یافته همراه با ترومبوزهای تازه جریان خون شریان کرونر را مختل کند. از آنجایی که قلب برای انقباض بی وقفه خود به منابع انرژی و اکسیژن فراوان نیاز دارد و فاقد ظرفیت بازسازی است، اختلال در خون رسانی کرونری مجموعه ای از وقایع را ایجاد می­ کند که به طور برگشت ناپذیری بافت میوکارد را در مناطق آسیب دیده از بین می­ برد. انفارکتوس میوکارد (MI) به دلیل تنگی عروق کرونر، یکپارچگی اندوتلیال عروقی را به خطر می اندازد و نفوذپذیری عروق را افزایش می دهد. نوتروفیل ها برای ترمیم مناسب انفارکتوس ضروری هستند، زیرا کاهش آن ها قبل از MI منجر به پاسخ ایمنی نامنظم، از بین رفتن بیشتر بافت و اختلال در عملکرد بطنی می شود.

جهت مشاوره رایگان با مشاورین شرکت بافت و ژن پاسارگاد تماس بگیرید
۰۲۱۶۶۱۲۱۹۸۳

مطالعات نشان داده است که سلول‌های استرومایی مزانشیمی مغز استخوان (BM MSCs) ذاتاً دارای امتیاز ایمنی هستند و قادر به سرکوب تکثیر سلول‌های T هستند، همچنین این سلول ها دارای خواص تنظیم‌کننده ایمنی هستند. همچنین در مطالعه ای دیگر نشان داده شده است که سلول های مزانشیمی قلب (CMC) اعمال تعدیل کننده ایمنی بر روی نوتروفیل ها و ماکروفاژها انجام می دهند. اگرچه بیش فعالی وجود نوتروفیل ­ها منجر به آسیب بیش از حد بافت می­ شود، فقدان نوتروفیل ­ها مانع از فعال شدن ماکروفاژها به سمت فنوتیپ ترمیمی می شود که به طور اجتناب ناپذیری به رسوب بیش از حد کلاژن و فیبروز کمک می کند. اگرچه فعال شدن ایمنی ذاتی نشانه آسیب بافتی است، اخیراً گزارش شده است که سیستم ایمنی تطبیقی به MI نیز پاسخ می دهد. اگرچه اقدامات تنظیمی ایمنی و قابلیت‌های درمانی آن‌ها در زمینه‌های بیماری متعدد شناخته شده است، اثر سلول درمانی بر سیستم ایمنی در نارسایی قلبی به خوبی توصیف نشده است.

مطالعات آتی که اثرات سلول درمانی بر فعال­ سازی/تکثیر سلول ­های T را مورد بررسی قرار می­ دهند، باید تجزیه و تحلیل­ ها را تا نواحی قلبی دیگر، مانند بخش­ های غیر انفارکتوس میوکارد گسترش داد. مطالعات آتی همچنین باید به سؤالات مهم دیگری در مورد خواص تعدیل کننده ایمنولوژیک سلول درمانی بپردازد. این موضوعات جذاب را می توانید به عنوان طرح پژوهشی پایان نامه خود مورد بررسی قرار دهید.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

جهت مطالعه دیگر موضوعات پایان نامه کلیک کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن