خدمات نانوتکنولوژی و داروهای گیاهی مرکز رشد هربوتک

خدمات نانوتکنولوژی و داروهای گیاهی مرکز رشد هربوتک

یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات در صنعت استفاده از عصاره ها و اسانس های گیاهی، تاثیر پذیری بالا آنها از شرایط بدن انسان می باشد به طوری که این فرآورده ها در اسید معده، شرایط قلیایی روده کوچک و پروتئازهای دستگاه گوارشی تخریب و با مشکلاتی از قبیل دفع سریع از بدن ، ناپایداری و طول عمر کم آنها در بدن و نرسیدن به بافت هدف در بدن مواجه هستیم.

در علوم نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی استفاده از تکنیک های موجود مشکلات و معضلات استفاده از این فرآورده های گیاهی را تا حدودی مرتفع می نماید. یکی از این روش ها استفاده از پلیمرهای مقاوم به شرایط بدن به عنوان کپسول این داروها است و یا استفاده از حامل های متفاوت برای رساندن این فرآورده ها به صورت موثر به سلول و ارگان مورد هدف و افزایش بقای این مواد در شرایط بدن است.

مرکز رشد هربوتک به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت هیستوژنوتک، تیم های تحقیقاتی (پزشکان، داروسازان، زیست شناسان و …) زیادی تا به امروز تلفیقی از نانوتکنولوژی و فرآورده های گیاهان دارویی را در مطالعات پیش بالینی و بالینی مورد استفاده قرار داده اند و نتایج این پروژه ها بسیار امیدوار کننده برای تجاری سازی آنها توسط مرکز رشد و فناوری سلامت هربوتک است.

نمونه هایی از تلفیق نانوتکنولوژی و گیاهان دارویی در مرکز رشد هربوتک

خدمات مرتبط: استخراج عصاره، اسانس و مواد موثره گیاهان دارویی – تولید عصاره اسانس ماده مؤثره گیاهان دارویی

مطالب مرتبط: مرکز رشد فن آوری سلامت هربوتکعضویت در مرکز رشد فن آوری سلامت هربوتک