پایان نامه های بافت شناسی و پاتولوژیپیشنهاد موضوع مقالات پایان نامه های زیست شناسیمطالب علمی

بررسی نقص گلومرول در مدل فشار خون ، ناهنجاری های کلیوی و تجزیه و تحلیل ادرار

ناهنجاری­ های کلیوی از مشکلات پزشکی مهم در سراسر جهان است. علل مختلفی از جمله ژنتیکی، خود ایمنی، عفونی، محیطی، رژیم غذایی و اثر برخی داروها منجر به نارسایی و در نهایت می توانند منجر به ایجاد ناهنجاری­ های کلیوی شوند. در تحقیقات پاتولوژی مدل‌های حیوانی ناهنجاری­ های کلیوی فرصتی را برای بررسی مکانیسم‌های خاص بیماری ها، بررسی پاتوژنز مولکولی و ارزیابی درمان‌های جدید را فراهم کرده است.

نقش کلیدی فشار خون شریانی در پیشرفت بیماری های مزمن کلیوی به طور گسترده شناخته شده است. گلومرول ها شبکه کوچکی از رگ های خونی هستند که واحدهای تصویه کننده کلیه هستند. آنها ضایعات خون شامل فیلتر می کنند و مایعات اضافی را از خون شما خارج می کنند. هنگامی که گلومرول ها آسیب می بینند و نمی توانند صحیح عمل کنند، بیماری گلومرولی نامیده می شود. بیماری کلیوی پرفشاری خون به عنوان نفروآنژیواسکلروز شناخته می‌شود که با هیالینوز (hyalinosis) شریانی و گلومرولواسکلروز (glomerulosclerosis) مشخص می‌شود، اما درگیری بخش لوله بینابینی و گلومرولی یافت شده در برخی مدل‌های تجربی نشان می‌دهد که آسیب توبولی می‌تواند با آسیب گلومرولی مرتبط باشد و در نتیجه منجر به آسیب کلیوی فشار خون بالا گردد.

جهت مشاوره رایگان با مشاورین شرکت بافت و ژن پاسارگاد تماس بگیرید
۰۲۱۶۶۱۲۱۹۸۳

برای درک بهتر پاتوژنز پیچیده نارسایی ها و ناهنجاری های کلیوی ناشی از فشار خون بالا، تحقیق و بررسی تفاوت­ های ساختاری در کلیه از جمله آسیب گلومرولی ضروری است که می تواند به عنوان موضوعی جذاب برای طرح پژوهشی و پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری پیشنهاد داده شود.

جهت اطلاع و سهولت شما کاربر گرامی برای استفاده از خدمات مطالعات حیوانی – بافت شناسی – آزمایشگاه بیوتکنولوژی – آزمایشگاه پاتولوژی – آزمایشگاه ژنتیک – اسانس گیری – جنین شناسی – میکروبیولوژی توسط لینک های مربوطه اقدام نمایید.

جهت مطالعه دیگر موضوعات پایان نامه کلیک کنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن